Sigarayı bırakmak için 10 ipucu - Bölum 1

Artık çoğu insan heets sigara fiyati içmenin erken ölüm ve hastalığın önlenebilir önemli bir nedeni olduğunu biliyor: Kansere, kalp hastalıklarına, felç ve akciğer hastalığına neden oluyor. Bu nedenle, birçok insan durmaya isteklidir.
İlgili sağlık risklerine rağmen, her beş Amerikan yetişkininden biri hala düzenli olarak sigara içiyor. Bunun ana nedenleri nikotinin bağımlılık yaratması ve alışkanlık değiştirmenin zor olmasıdır. Ancak elinizde yardım var.

Araştırmalar, IQOS Heets Purple Sigara Tütünü 3 doğru bir yaklaşımla, sağlıksız rutini çözmenin ve alışkanlığı tek tek ve herkes için atmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

İşte sigarayı bırakmak ve durmak için kullanılan en etkili yöntemlerden on tanesi.

1. Nikotin replasman tedavisi (NRT)
iki sigara kırma kadın
Pek çok insan, iqos fiyat sistemindeki nikotinin yerine sakız veya yamalar gibi replasman tedavileri koymayı daha kolay bulur.
Sigaradaki nikotin bağımlılık yapar , Vaporesso Elektronik Sigara bu yüzden insanlar bırakmaya çalıştıklarında rahatsız edici geri çekilme semptomları yaşarlar. Nikotin replasman tedavisi (NRT) , tütün dumanındaki diğer zehirli kimyasallar olmadan düşük bir nikotin düzeyi sağlar.

Bu, yoğun istek, bulantı, el ve ayaklarda karıncalanma, uykusuzluk , duygudurum dalgalanmaları ve konsantre yoğunluğu gibi nikotin çekilme semptomlarının bazılarını hafifletmeye yardımcı olur . NRT olarak mevcuttur:

sakız
yamalar
spreyler
inhalerler
pastiller
Yamalar reçetesiz olarak eczanede satın alınabilir. Vücuda cilt yoluyla emilen nikotini yavaşça salıvererek hareket ederler. 8-12 hafta boyunca, vücudun maruz kaldığı nikotin miktarı, artık gerekmedikçe daha düşük dozlu bantlara geçilerek kademeli olarak azaltılır. Bazı insanlar yamalarını her zaman giyer ve 24 saat boyunca sabit bir nikotin dozu sağlarken, Aspire Nautilus elektronik sigara diğerleri de yamalarını geceleri temizler. Hangi seçeneğin size uygun olduğunu doktorunuzla görüşün.

İnhalatörler, sakız, pastiller ve spreyler hızlı çalışır, ancak etkileri sadece kısa bir süre sürer. Bu nedenle, genellikle bir günlük nikotin dozu sağlamak için bir yamanın ve yoğun istekleri gidermek için kullanılan hızlı etkili ürünlerin kullanılması tavsiye edilir.

Kanıtlar, NRT'lerin bir kombinasyonunun kullanılmasının, sadece tek bir ürüne kıyasla başarı şansını önemli ölçüde artırabileceğini göstermektedir.

2. Vareniklin
Vareniklin (Champix) dopamin salınımını tetikleyerek çalışır. Dopamin , beynin ödül ve eğlence merkezlerini kontrol etmeye yardımcı olan kimyasal bir habercidir. Sigara içmek, vücuttaki bu iyi hissettiren kimyasalın seviyesini yapay olarak yükseltir. Böylece, sigara içenler bıraktıklarında , doğal dopamin üretim seviyeleri geri kazanılıncaya kadar sık sık depresyon ve endişe yaşarlar .

Vareniklin, bu düşük dopamin seviyelerini önlemeye ve nikotin çekilmesinin neden olduğu bazı semptomları azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, kişi nüks ve sigara içerse nikotinin tatmin edici etkilerini engeller. Bu nedenle, nikotinin takviye edici etkilerini azaltmak da faydalıdır.

3. Bupropion
Bupropion (Zyban) bir antidepresandır , ancak insanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olduğu bulunmuştur. Vareniklin gibi, nikotin çekilmesinde yaşanan dopamin eksikliğini azaltır ve bu nedenle sigarayı bırakmakla bağlantılı konsantre olmadaki huzursuzluğu ve zorlukları azaltabilir.

Bupropion, iştahı ve fazla yemek yeme eğilimini azalttığı gösterilmiş olduğu için sigarayı bırakırken potansiyel kilo alımı hakkında endişe duyanlar için özellikle yararlı olabilir.